9/11 ընտրատեղամասում քվեարկության մասնակցող ընտրողներից մեկը ընտրություն կատարելուց և տեղամասը լքելուց մի քանի րոպե անց վերադարձել է՝ պահանջելով պարզաբանել, թե ինչու է անհետացել իր անձնագրի կնիքը:
Տվյալ տեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Մարիանուշ Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում պարզաբանեց, որ իրենք այս մասին տեղյակ են պահել ԿԸՀ-ին և թույլտվություն ստացել անձնագրերը կնքել հասարակ թանաքով:
Ավելի վաղ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն արձագանքել էր կնիքների հետ կապված խնդրին՝ բացատրելով, որ տեղամասերում կնիքի օգտագործման կարգը չի պահպանվել.«Կնիքը պետք է թափահարեին, նոր դրոշմեին: Արդեն պարզաբանվել է օգտագործման կարգի ամբողջ մեխանիզմը: Արդեն իսկ կան առաջին հավաստիացնող զանգերը, որ ամեն ինչ շտկվել է»:
Ընտրությունների մեկնարկից մի քանի րոպե անց մասնակիցներն ու դիտորդները սկսել են ահազանգել, թե 17 րոպե անց անձնագրերում դրվող կնիքն անհետանում է, և մի բարակ գիծ է մնում, մինչդեռ թանաքը պետք է օքսիդանար 12 ժամ անց:
4/07 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Վալերի Կոսյանը պատմել է, որ իրենք էլ են նման ահազանգ ստացել և փորձարկում են կատարում. արդեն մեկ ժամ է անձնագիր են կնքել ու սպասում են, սակայն կնիքը չի անհետանում: