15 մայիսի 2012 - 17:22 AMT
ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի մեծ դահլիճում մայիսի 16-ին` ժամը 14:30-ին տեղի կունենա «ԵՊՀ լավագույն ուսանող-2012» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը:
ԵՊՀ լրատվական ծառայությունից հաղորդում են, որ յուրաքանչյուր ֆակուլտետ ներկայացրել է իր 3-ական թեկնածուների անունները, որոնցից մրցանակաբաշխության հանձնաժողովը ընտրելու է լավագույններին:
Ներկայացված թեկնածուներից լավագույնին ընտրելու գործընթացում հանձնաժողովն առաջնորդվում է հետևյալ հիմնական
չափանիշներով`
ա) ուսման առաջադիմություն,
բ) գիտական աշխատանքներ կատարելու ունակություն,
գ) ուսանողական հասարակական ակտիվություն,
դ) օրինակելի վարք:
Թեկնածուների հավասար ցուցանիշների դեպքում հաշվի են առնվելու թեկնածուի կողմից լրացված հարցաթերթում տեղ գտած հարցերի շուրջ նրա արտահայտած դիրքորոշումն ու մոտեցումները:
ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների բաժնի կողմից կազմակերպված մրցանակաբաշխությունը կուղեկցվի համերգային մասով, որը կապահովի ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնը: