Հայ շախմատիստուհիներ Էլինա Դանիելյանը և Լիլիթ Մկրտչյանը մայիսի 31-հունիսի 5 Բաթումիում հանդես կգան արագ և բլից շախմատի Աշխարհի առաջնությունում:
Ինչպես հաղորդում է Վրաստանի շախմատի ֆեդերացիան, մրցաշարին, որը կանցկացվի «Շերատոն» հյուրանոցում, կմասնակցեն աշխարհի 50 երկրների 50 առաջատար շախմատիստուհիներ:
Համաշխարհային վարկանիշի առաջին տասնյակից Բաթումի կժամանեն Աննա Մուզիյչուկը (Սլովենիա), Գամպի Կոներուն (Հնդկաստան), Ժաո Քսյուն (Չինաստան), Նանա Ձագնիձեն (Վրաստան), Եկատերինա Լագնոն (Ուկրաինա), Տատյանա Կոսինցևան (Ռուսաստան) և Վալենտինա Գունինան (Ռուսաստան):