Արգենտինացի թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը Queen's Club-ի երկրորդ շրջանում հաղթանակ է տարել Ռուբեն Բեմելմանսի(Բելգիա) նկատմամբ: Սա թենիսիստների առաջաին հանդիպումն էր պաշտոնական խաղերում, և Նալբանդյանը երկու սեթերում հաղթնակ է տարել 6:4 և 6:2 հաշվով:
3-րդ շրջանում արգենտինացի թենիսիստը կխաղա Էդուարդ Ռոջեր-Վեսսելինի(Ֆրանսիա) դեմ, ով ավելի ուժեղ է գտնվել Էնդի Ռոդդիկից:
Պաշտոնապես ներկայացվել է այն թենիսիստների ցուցակը, ովքեր կխաղան Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, և Նալբանդյանը ևս ընդգրկվել այդ ցուցակում: Նա խոստովանել է, որ շատ ուրախ է և կփորձի այնտեղ լավ հանդես գալ:
«Այժմ ես լավ տեսք ունեմ, սակայն պետք է անեմ ամեն բան, որպեսզի ֆիզիկապես ավելի լավ պատրաստվեմ: Նախքան Օլիմպիադայի մեկնարկը կմասնակցեմ նաև Ուիմբելդոնին»,-ասել է թենիսիստը: