15 հունիսի 2012 - 11:01 AMT
«Երկիր». ՀՀԿ–ում բացատրական աշխատանքներ են տանում պատգամավորների հետ, այդ թվում նաև Շուշան Պետրոսյանի
«Երկիր» թերթը գրում է, որ ՀՀԿ–ական պատգամավորներն ու նախարարները որոշել են այս ամառ լավ հանգստանալ, քանի որ հասկանում են, որ առաջիկայում թե´ԱԺ–ում, թե´ կառավարությունում հեշտ չի լինելու, բացի այդ առջևում նախագահակ ընտրություններ են։
«Երկիր»-ի տեղեկություններով` մտահոգված են հատկապես պատգամավորները։ Նրանք քաջ գիտակցում են, որ, չնայած 69–ն են, սակայն, օրինագծեր անցակցնելու հարցում կանգնելու են շատ լուրջ խնդիրների առջև։ ՀՀԿ–ում ներքին հաշվարկ են արել և եկել այն եզրահանգման, որ իրենց պատգամավորների 30 տոկոսը բացակայող է և նրանց դժվար կլինի ամեն օր բերել նիստի։ Ներկայումս «ղեկավարությունը» տաբեր մեխանիզմներ է փորձում մշակել բացակայող ՀՀԿ–ականներին նիստերի «բերման ենթարկելու համար։ Եթե օրինակ, գեներալներ Սեյրան Սարոյանին և Մանվել Գրիգորյանին «ախպերավարի» է բացատրվել, ապա նորեկ, ջահել ՀՀԿ–ական պատգամավորների առջև բացակայությունների լիմիտ է դրվել, որը գերազանցելու դեպքում ինքնաբացարկ է սպառնում։ Ի դեպ մեր տեղեկություններով, առանձին զրույց է եղել նաև Շուշան Պետրոսյանի հետ. Նրան բացատրվել է, որ պետք է մոռանա երկարատև համերգային շրջագայությունների մասին, ինչն այնքան էլ դուր չի եկել երգչուհի–պատգամավորին»,–գրում է թերթը։