Կիպրոսը կարող է դիմել ԵՄ-ին ֆինանսական աջակցության համար մինչև հունիսի 26-ը: Կիպրոսի բանկերի պահանջները գնահատվում են 6 մլրդ եվրո:
Կիպրոսը մտադիր է վարկի մասի հարցում ուղարկել ԵՄ, անկախ Ռուսաստանի հետ բանակցությունների արդյունքից, նշել է Phileleftheros աղբյուրը:
Alitheia թերթը հունիսի սկզբին հայտնել էր, որ Կիպրոսը կրկին դիմել է Ռուսաստանին՝ խնդրելով 5 մլրդ եվրո երկկողմ վարկ տրամադրել: Սակայն, ՌԴ ֆինանսների փոխնախարար Սերգեյ Ստորչակը ժխտում էր այդ փաստը:
Մինիչև հունիսի ավարտը Կիպրոսը պետք է առնվազն 1,8 մլրդ եվրո հայթայթի իր երկրում երկրորդ խոշորագույն Cyprus Popular Bank-ի վերակապիտալիզացիայի համար, հայտնում է «Ռոսբալտը»: