2012թ. առաջին կիսամյակում ՏՏ ոլորտում գրանցված ցուցանիշները վկայում են այն մասին, որ մինչ տարեվերջ աճն այստեղ կկազմի 20 տոկոս: Այդ մասին հուլիսի 9-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը: Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ Հայաստանի ՏՏ ոլորտում գործում է մոտ 300 ձեռնարկություն, ընդ որում վերջին երեք տարիներին ավելացել է սկսնակների թիվը: « Արդեն 2012թ. սկզբից այդ ոլորտի սկսնակ հաստատությունների թիվն աճում է ու տարեվերջին կարող է կազմել 10 տոկոս»,-ասել է նա:
Միաժամանակ, Բագրատ Ենգիբարյանը նշել է, որ աճ կա նաև ՏՏ ոլորտի մասնագետների պահանջարկի առումով այլ ընկերություններում՝ շեշտելով, որ ՏՏ ոլորտում միջին աշխատավարձը 10 տոկոս աճ է գրանցել: