Գրոսմայստերներ Սերգեյ Մովսիսյանը և Հրանտ Մելքումյանը հուլիսի 23 ից մինչև օգոստոսի 3-ը կմասնակցեն Շվեյցարիայի Բիլ քաղաքում անցկացվելիք ավանդական խոշոր օփենին:
Միևնույն ժամանակ Բիլի փառատոնի շրջանակներում կանցկացվի շրջանային մրցաշար, որի մասնակիցների մեջ է ՖԻԴԵ-ի դասակարգման աղյուսակի առաջին համար Մագնուս Կարլսենը (Նորվեգիա):
Իսկ գրոսմայստեր Գիորգի Բագատուրովը (Վրաստան) Բուլղարիայի Վառնա քաղաքում ավարտված օփենում 9 հնարավորից վաստակել է 7 միավոր եւ բաժանել 2-4-րդ տեղերը: Լրացուցիչ ցուցանիշներով Բագատուրովին շնորհվել է երրորդ մրցանակը: Միջազգային վարպետ Վալենտին Փամբուկչյանը (Բուլղարիա) վաստակել է 5,5 միավորև 74 մասնակիցների մեջ գրավել 16-րդ տեղը: