Համաշխարհային հակադոպինգային գործակալությունը (WADA) ավելի քան 107 մարզիկների թույլ չի տվել մասնակցել Լոնդոնի Օլիմպիադայի նախընտրական մրցումներին:
Բացի WADA-ից, խախտում կատարած մարզիկների հայտնաբերման գործին մասնակցել են նաև սպորտաձևերի միջազգային ֆեդերացիաները և օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները: Թե որ երկրների մարզիկներին թույլ չի տրվել մասնակցել մրցումներին, չի հաղորդվում:
«Մարզիկները պետք է իմանան, որ վերահսկողներին խաբել փորձելու նրանց շանսերը ավելի քան երբևէ փոքր են »,-Ֆեյհիի խոսքը հաղորդում է lenta.ru-ն: