Լոնդոնի ոստիկանությունը կորցրել է Ուեմբլի մարզադաշտի բանալիները, որտեղ անցնելու են օլիմպիական մրցումները: Սքոթլանդ Յարդը հետաքննություն է սկսել՝ գողություն կասկածելով, սակայն ապացույցներ չի գտել:
Բանալիների կորստի մասին հայտնի դարձավ դեռ հուլիսի 24-ին: Ինչպես պարզվեց, բանալիները կորել էին վերջին նախապատրաստությունների ժամանակ:
Ըստ ոստիկանության, անվտանգության առումով անհանգստանալու կարիք չկա: Երբ հայտնի դարձավ կորստի մասին, ոստիկանությունը հայտնեց այդ մասին մարզադաշտի ղեկավարությանը, որն անմիջապես փոխեց կողպեքը: Ըստ The Daily Mail-ի, բարձր տեխնոլոգիական լազերային բանալիների կորուստը Ուեմբիի ղեկավարության համար արժեցավ մոտ 40 հազար ֆունտ՝ գրեթե 63 հազար դոլար: