Առաջիկայում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մտադիր չէ այցելել Երևան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Կրեմլի մամլո ծառայությունում: «Մենք տեղեկատվություն չունենք այն մասին, որ Վլադիմիր Պուտինը առաջիկայում Երևան է մեկնելու»,-ասել են մամլո ծառայությունում:
«Հայկական ժամանակ» թերթը, իրազեկ աղբյուրների վրա հղումով, հայտնել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Հայաստան տեղի կունենա կամ հոկտեմբերի վերջում, կամ նոյեմբերի սկզբին:
Ինչպես գրել էր թերթը, Պուտինը պետք է Հայաստան ժամաներ սեպտեմբերին ՀԱՊԿ զորավարժություններին մասնակցելու նպատակով: Հայաստանում ՌԴ դեսպանը զորավարժություններից մի քանի օր անց հայտարարեց, որ Պուտինի այցը Հայաստան դեռ օրակարգում է: Ներկայումս դիվանագիտական ուղիներով քննարկվում է հոկտեմբերի վերջում, կամ նոյեմբերի սկզբին այցի կազմակերպման հարցը:
Ըստ թերթի աղբյուրների, ՌԴ նախագահի պատվիրակության կազմում Հայաստան կժամանի նաև Երևանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը, որն այժմ Ռուսաստանի խոշորագույն բանկերից մեկի՝ «Գազպրոմբանկի» նախագահի առաջին տեղակալն է: