7 դեկտեմբերի 2012 - 10:00 AMT
«Ժողովուրդ»-ի հարցին, թե իսկապե՞ս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն արդեն մեկնել է ԱՄՆ, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունից գրավոր պատասխանել են. «Մենք ԶԼՄ-ներից տեղեկացել ենք, որ Գագիկ Ծառուկյանը մեկնել է Միացյալ Նահանգներ: Նրա այցի հետ կապված մանրամասների համար խորհուրդ կտայինք դիմել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակին»:
«Ասել է թե` դիվանագիտական լեզվով ԱՄՆ դեսպանատնից հաստատել են դեռ 2 օր առաջ «Ժողովուրդ»-ի հրապարակած տեղեկությունը Ծառուկյանի` ԱՄՆ հնարավոր այցի մասին: Ուշագրավն այն է, որ ԲՀԿ-ն օրերս հաղորդագրություն տարածեց, թե Ծառուկյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում կլինի դեկտեմբերի 4-6-ը, իսկ ԱՄՆ դեսպանատան`թերթին ուղարկված հաղորդագրության մեջ, որը կազմվել է դեկտեմբերի 5-ին, նշված է, որ Ծառուկյանն արդեն իսկ ԱՄՆ-ում է»,- գրում է թերթը: