17 դեկտեմբերի 2012 - 12:25 AMT
Մեկնարկել է ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը: Գրանցվել է 113 պատգամավոր: ԱԺ նախագահը նսիտը բացելուց առաջ պատգամավոր ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորեց Ռոբերտ Սարգսյանին և Արման Սահակյանին:
Հիշեցնենք` ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրությամբ, ՀՀ կառավարությունը ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին առաջարկել է 2012 թ. դեկտեմբերի 17-ին ժամը 12-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` օրակարգում ընդգրկելով առաջնահերթ քննարկում պահանջող 14 հարց, հիմնականում տնտեսական բնույթի, այդ թվում նաև հարկային փաթեթը: Օրակարգում է նաև «Շահումով խաղերի և խաղատների մասին օրենքում» փոփոխությունների հարցը: