31 հունվարի 2013 - 20:49 AMT
ՌԴ-ն կոչ է անում Թեհրանին չշարունակել ուրանի հարստացման աշխատանքները, քանի դեռ ՄԱԳԱՏԷ-ի հետ բանակցություններում արդյունքի չեն հասել
Մոսկվան կոչ է անում Թեհրանին չշարունակել ուրանի հարստացման աշխատանքները, քանի դեռ ՄԱԳԱՏԷ-ի հետ բանակցություններում արդյունքի չեն հասել: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Իրանը հաղորդել է, որ տեղադրելու է հաջորդ սերնդի ցենտրիֆուգ: Խնդրի իրավա-քաղաքական կողմն այն է, որ «վեցնյակը» կոչ էր արել Իրանին չշարունակել ուրանի հարստացման աշխատանքները, քանի դեռ բանակցությունների ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել»,-Լավրովի խոսքը փոխանցում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
«ՄԱԳԱՏԷ-ն տեղեկացված է, ներկա է գտնվելու և հետևելու է դրան: Այնպես որ մենք դեռևս ուսումնասիրում ենք այդ զեկույցը, կդիտարկենք, թե ինչպիսի համալիր տեսք ունի այդ ամենը»,-ասել է նա: