Մարտի 5-9-ը Գերմանիայում կայացել է CeBiT 2013 խոշորագույն տեխնոլգիական ցուցահանդեսը, որին հայկական կողմից մասնակցել են Locator, Instigate, X-Tech, LimeTech և նորաստեղծ տեխնոլոգիական ընկերությունների ասոցիացիայի ներկայացուցիչները:
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության տնօրենի տեղակալ Վահան Հովսեփյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ամփոփեց ցուցահանդեսի արդյունքները: Հովսեփյանն ասաց, որ նման ցուցահանդեսները հնարավորություն են տալիս ճանաչել Հայաստանը, և համագործակցության եզրեր գտնել տարբեր երկրների ընկերությունների հետ: Ցուցահանդեսից հետո համագործակցության մի շարք առաջարկներ են եղել: Շատերը ցանկացել են մասնակցել հայաստանյան DigiTech բիզնես ֆորումին: