17 ապրիլի 2013 - 11:45 AMT
Այսօր` ժամը 18:00-ին «Նոր գիրք» գրախանութի հարևանությամբ (Բաղրամյան 3, Գրողների միություն) կհիմնվի Պոեզիայի պուրակ:
Միջոցառումն իրականանում է Պոեզիայի միջազգային 1-ին փառատոնի շրջանակում: Պուրակի բացմանը ներկա կգտնվեն փառատոնի հայ և օտարերկրյա մասնակիցները: Ավելի վաղ Գրողների միության նախագահ Լևոն Անանյանն ասել էր, որ մինչև ապրիլի 21-ը 30 երկրիներից Երևան ժամանած հյուրերը պուրակում կտնկեն մեկական ծառ:
Նա նաև տեղեկացրել էր, որ պուրակում կանցկացվեն տարբեր միջոցառումներ, կներկայացվեն գրողների գրքերը: Նշենք նաև, որ այս օրերին Երևանում անցկացվում է Պոեզիայի առաջին միջազգային փառատոնը: Մասնակցում են հյուրեր աշխարհի տարբեր երկրներից: Փառատոնի մասնակիցներին նախօրեին ընդունել էր Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը: