14 հունիսի 2013 - 12:38 AMT
Թեթև քաշային կարգում WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Կարինա Մորենոն կպաշտպանի իր տիտղոսը աշխարհի նախկին չեմպիոն Սյուզի Կենտիկյանի հետ մենամարտում: Նրանց հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 6-ին Դորտմունդում:
Նշենք, որ մենամարտը կրելու է նաև ռևանշի կարգավիճակ: Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերին Մորենոն հաղթել է Կենտիկյանին մրցավարների որոշմամբ:
Մենամարտը ընթանում էր հավասար, սակայն մենամարտի վերջում Մորենոն ավելի շեշտված էր հարվածներ հասցնում, քան մրցակիցը, ինչն էլ նրան հաղթանակ բերեց, հայտնում է championat.com-ը: