1 հուլիսի 2013 - 13:17 AMT
2013-ի հունվար-մայիսին Հայաստանում արտադրվել է 6 235,9 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 6,3 տոկոսով պակաս է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (6 654,3 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 3 202,8 հազար լիտր օղի, ինչն ավելի է 2012-ի ցուցանիշից (3 050 հազար լ) 5 տոկոսով:
Բացի այդ, 2013-ի հունվար-մայիսին արտադրվել է 1 982,2 հազար լիտր գինի 2012-ի 1 597,3 հազար լիտրի փոխարեն (24,1տոկոս աճ): Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 3,3 անգամ` կազմելով 97,3 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2013-ի հունվար-մայիսին կազմել է 15 549,6 հազար լիտր, ինչը 45,5տոկոսով ավելի է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից 10 686,7):