«Կուբանի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը պատմել է այս մրցաշրջանում կրասնոդարյան թիմի խնդիրների մասին:
«Ռուսաստանի առաջնության առաջին տուրից հետո տրամադրությունը մարտական է: Հաշվի առնելով, որ «Ռուբինը»» դեռ առաջին խաղակեսից հետո մնացել էր 10 հոգով, մենք սկսեցինք մեծ ուժերով գրոհել: Սակայն մրցակիցը լավ դիմադրեց և անգամ կարողացավ բացել խաղի հաշիվը»,- Օզբիլիսի խոսքերն է մեջբերում «Իզվեստիան»:
Այս տարի «Կուբանը» առաջին անգամ մասնակցելու է Եվրոգավաթի խաղարկությանը: Կիսապաշտպանը խոստովանել է, որ իրենց բավական դժվար հանդիպում է սպասվում. «Նախորդ տարի մենք հիանալի արդյունքի ենք հասել, այդ պատճառով էլ պետք է պահել մակարդակն ու երկրպագուներին չհիասթափեցնել: Ողջ առաջնության ընթացքում մենք լավ խաղ ենք ցույց տվել: Կայուն ենք հանդես եկել բոլոր մարզիչների գլխավորությամբ: Մենք հիանալի թիմ ու մարզիչ ունենք և շարունակում ենք տքնաջան մարզվել»:
Օզբիլիսը նշել է, որ կցանկանար այս տարի անքան գնդակ խփել, որքան հնարավոր է, որպեսզի օգնի թիմին հասնել հաղթանակի: Սակայն նա միաժամանակ նշել է, որ այդքան էլ կարևորություն չի տալիս գոլերին:
Կիսապաշտպանը խոսել է նաև Հայաստանի հավաքականի մասին ու նշել, որ թիմին պակասում է կայուն խաղ, ինչի վրա իրենք հիմա աշխատում են. «Վերջին արդյունքները մեզ վստահություն են տվել: Հույս ունեմ, որ մենք կկարողանանք պահել այդ ալիքն ու կպայքարենք ԱԱ ուղեգրի համար»: