Եգիպտոսի պաշտպանության նախարար Աբդել Ֆաթթահ ալ Սիսին հնարավոր է, առաջադրվի նախագահի պաշտոնում գալիք տարվա հուլիսին կայանալիք ընտրությունների ժամանակ, հայտնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը քուվեյթյան թերթի վրա հղումով: «Տեսնենք, ինչպես կստացվի»,-ասել է նա:
Եգիպտոսի ԱԳՆ ղեկավար Նաբիլ Ֆահմին հայտարարել է, որ խորհրդարանական ընտրություններն երկրում կանցնեն գալիք տարվա փետրվար-մարտին, իսկ նախագահականներն՝ ամառվա սկզբում: Նա չի անդրադարձել հանրաքվեի հարցին նոր սահմանադրության վերաբերյալ, որը նախատեսվում էր անցկացնել մինչև 2013 թվականի ավարտը:
2013 թ. հուլիսին իշխանության եկած Եգիպտոսի նոր ղեկավարությունը խոստացել էր կես տարվա ընթացքում անցկացնել նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններ, սակայն դրան խանգարեց իրավիճակի կտրուկ սրումը երկրում: