Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողը պայթել է ականի վրա Ղարաբաղի ԶՈւ հետ շփման գծում: Ինչպես հայտնում է AZE.az-ը Ադրբեջանի ՊՆ մամլո ծառայության վրա հղումով, N զորամասի զինծառայող Ջաֆարով Նիզամեդդին Նիյազի օղլուն, 1995 թ. ծնված, պայթել է ականի վրա շփման գծում:
Ծանր վնասվածքներով նա տեղափոխվել է ռազմական հոսպիտալ:
Նոյեմբերի 19-ին N զորամասի զինծառայող Համետ Ալիգեյդար օղլու Նասիրովը պայթել է ականի վրա: Միջադեպը տեղի է ունեցել հողային աշխատանքների ժամանակ: Զինծառայողը ծանր վիրավորվել է ու տեղափոխվել է հոսպիտալ: Ականների վրա ադրբեջանցի զինծառայողների պայթելու զանգվածային դեպքեր գրանցվեցին ուղիղ մեկ տարի առաջ՝ 2012 թվականի աշնանն ու ձմռանը: Նոյեմբերի 14-ին Ադրբեջանի և ԼՂՀ ԶՈւ շփման գծում Ղարախանբեյլի ավանից ոչ հեռու ականի վրա պայթեց 19-ամյա Մահիր Թահիր օղլու Զարբիևը: Նա ողջ մնաց և տեղափոխվեց հոսպիտալ: Նոյեմբերի 19-ի առավոտյան նույնպես Ադրբեջանի և ԼՂՀ ԶՈւ շփման գծում ականի վրա պայթեց և մահացավ ադրբեջանցի զինծառայող 19-ամյա Փաշա Նեյմեթ օղլու Մուրսալովը: Նոյեմբերի 21-ին Գերանբոյի շրջանում միանգամից երկու ադրբեջանցի զինվորներ պայթեցին ականի վրա: Երկու զինվորները զրկվեցին ոտքերից:
Նոյեմբերի 28-ին ադրբեջանական բանակի 19-ամյա զինծառայող Մամեդալի Թարլան օղլու Ալլլահվերդիևը պայթեց ականի վրա Աղդամի ուղղությամբ: Զինվորը հոսպիտալացվեց:
Դեկտեմբերի 4-ին Աղդամի ուղղությամբ ականի վրա պայթեց Ադրբեջանի ԶՈւ կապիտան Փյարվիզ Իսմաիլովը, նա հոսպիտալացվել է: