Գլեդիս Բերեջիկլյանը դարձել է Ավստրալիայի ամենամեծ Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետը: Այդ մասին հայտնում է Ավստրալիայի Հայ դատի հանձնախումբը:
Վարչապետի պաշտոնը թափուր էր Մայք Բեյրդի հրաժարականից հետո: Բերեջիկլյանը, որն աշխատել էր նրա հետ 6 տարի, այդ պաշտոնի միակ թեկնածուն էր:
«Այսպիսով, Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների 46-ամյա թոռնուհին դարձել է առաջին կին վարչապետը Ավստրալիայի Ազատական կուսակցությունից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ: Այդ պաշտոնում նա կաշխատի առնվազն մինչև 2019-ի ընտրությունները, հայտնում է « Sputnik-Արմենիան»:
Հայ դատի հանձնախումբը շնորհավորել է Բերեջիկլյանին Ավստրալիայի հայ համայնքի անունից պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, որին համայնքի ներկայացուցիչների մեծ մասն անձամբ է ճանաչում:
Գլեդիս Բերեջիկլյանը ժողովրդականություն է վայելում ավստրալացիների շրջանում: Նրա կյանքի պատմությունը մոտ է շատերին` նա հայ գաղթականների ընտանիքից է, լավ կրթություն է ստացել և մեծ հաջողությունների հասել պետական պաշտոններում:
Բերեջիկլյանն ակտիվ մասնակցություն ունի Սիդնեյի հայ համայնքի կյանքում, հիանալի տիրապետում է հայերենին: