ԱԺ «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինք» խմբակցությունն ընդդիմադիր է լինելու: Այդ մասին հայտարարել է «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցությունից պատգամավոր ընտրված ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, որը պետք է ղեկավարի նաև խմբակցությունը:
«Եթե չենք հայտարարել, որ կոալիցիա ենք կազմում, ուրեմն ընդդիմություն ենք»,- ԱԺ 6-րդ գումարման նիստից առաջ ասել է նա լրագրողներին, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա խոստացել է ակտիվ աշխատել:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչպես կորոշվի դաշինքի ցուցակներով ընտրված 8 պատգամավորի մանդատի հարցը՝ Ծառուկյանն ասել է, որ բոլոր խոչընդոտները հարթվել են, հակասություններ չկան, իսկ նրանց ճակատագիրը կորոշի խմբակցությունը:
«Շատ լավ է լինելու, դուք մի անհանգստացեք»,- հավելել է նա:
Մայիսի 18-ին մեկնարկել է ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով ձևավորված 6-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նիստը, որի ժամանակ նախորդ 131 պատգամավորն իր տեղը կզիջի նորընտիր 105 պատգամավորին: