23 հունվարի 2008 - 15:12 AMT
ԱՊՀ դիտորդների առաքելությունը կենտրոնակայան է բացել Երեւանում եւ սկսել է Հայաստանում փետրվարի 19-ին կայանալիք նախագահական ընտրությունների դիտարկմանը:
Ինչպես ճեպազրույցում հաղորդել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության կենտրոնակայանի ղեկավար Վլադիմիր Գորկունը, դեռեւս դիտորդների խմբում 5 հոգի են, ավելի ուշ նրանց կմիանան եւս 17-ը, իսկ ընտրությունների նախօրեին Հայաստան կժամանեն ԱՊՀ 150-170 դիտորդներ:
«Մենք ժամանել ենք Հայաստանի արտգործնախարարի հրավերով եւ կգործենք անկախ, օբյեկտիվ, ղեկավարվելով մեր դիտորդների գնահատականներով»,-ասել է Վ.Գորկունը:
Նրա խոսքերով, առաքելությունը մտադիր է աշխատանքը կազմակերպել այնպես, որ հնարավոր լինի այցելել հանրապետության շրջանների բոլոր շրջկենտրոններում:
Հայաստանի նախագահի ընտրությունները տեղի կունենան փետրվարի 19-ին: Հայաստանի ԿԸՀ-ն գրանցել է ինը թեկնածուների: Նախընտրական արշավը մեկնարկել է հունվարի 21-ին: