18 փետրվարի 2008 - 12:21 AMT
Փետրվարի 17-ին 24:00-ին սպառվեց օրենքով սահմանված նախընտրական քարոզչության ժամկետը, որ մեկնարկել էր հունվարի 21-ին: Կեսգիշերից արգելված է ցանկացած քարոզչություն, թույլ տալու համար ընտրողին առանց արտաքին որեւէ ճնշման մտածել, թե ում կտա նա իր քվեն փետրվարի 19-ի ընտրություններում: Իրենց ծրագրերն ու տեսակետները ներկայացնելու համար քաղաքական ուժերին հատկացվել էր 28 օր:
Հայաստանի նախագահի պաշտոնի համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է 9 թեկնածուների: Ընտրությունները կանցնեն փետրվարի 19-ին 8:00-20:00:
Հայաստանի ԿԸՀ-ն 13 428 դիտորդ է գրանցել, ներառյալ 39 տեղական եւ 6 միջազգային կազմակերպություններից, որոնք հետեւելու են քվեարկության ընթացքին:
Ըստ Հայաստանի Ոստիկանության, փետրվարի 1-ի տվյալներով ճշտված ընտրացուցակներում գրանցված է 2 311 240 ընտրողներ: Երկրի ողջ տարածքում կգործեն 1923 ընտրատարծքներ, որնցից 442-ը` Երեւանում: