ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Սարգսյանն ազատվել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում և Իռլանդիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանի պաշտոնից:
«Արմեն Սարգսյանին ազատել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում և Իռլանդիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից »,-ասվում է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:
Մարտի 2-ին Արմեն Սարգսյանն ընտրվել էր Հայաստանի նախագահ: Ապրիլի 9-ին տեղի կունենա նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությունը: