ՀՀ երրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը ռուսական «Իզվեստիային» տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ պատրաստ է ստանձնել վարչապետի պաշտոնը:
«Իմ կուսակիցները հավանություն են տվել վարչապետի պաշտանոկատար Կարեն Կարապետյանի առաջարկությանը համապատասխան կուսակցական մարմինների նիստերում: Ես պատրաստ եմ նման պատասխանատվություն ստանձնել»,-ասել է նա:
Սերժ Սարգսյանը հավելել է նաև, որ հավերժ ոչինչ չի լինում: «Ուստի իմ պարտականությունների հետ մեկտեղ, եթե, իհարկե, իմ թեկնածությունը հավանություն ստանա խորհրդարանում, ես պատրաստվում եմ տևական ժամանակ տրամադրել այն փորձի փոխանակմանը, որ կուտակել եմ տարիների ընթացքում տարբեր պաշտոններ զբաղեցնելիս: Դա շատ կարևոր է: Մենք պետք է մտածենք արժանի երիտասարդ քաղաքական գործիչների մասին, որոնք կան և հանրապետականների շարքում և կուսակցությունից դուրս: Մենք մեծ աշխատանք ունենք անելու հօգուտ Հայաստանի»,-ասել է նա ռուսական պարբերականին տված հարցազրույցում: :