Սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատարՀրանուշ Հակոբյանն ու տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Վահան Մարտիրոսյանըչեն շարունակի պաշտոնավարումը նոր Կառավարության կազմում: Այդ մասին նրանք ասել են լրագրողների հետ ճեպազրույցների ժամանակ:
«Նոր կառավարությանը մաղթում եմ լավագույնը, որ սփյուռքահայության հետ կապերն ավելի ամրապնդվեն», - ասել է Հրանուշ Հակոբյանը:
Նա նշել է, որ հրաժեշտ է տալու իր պաշտոնին:
Վահան Մարտիրոսյանն իր հերթին ասել է՝ ցանկություն չունի շարունակելու մնալու նախարարի պաշտոնում և կարծում է՝ կարող է օգտակար լինել նաև այլ տեղերում:
Իր հերթին առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Լևոն Ալթունյանն ասել է՝ դեռ չի պատրաստվում հրաժարական տալ:
«Այս պահին կատարում եմ իմ պարտականությունները և կշարունակեմ կատարել դրանք այնքան, ինչքան անհրաժեշտ գտնի վարչապետը», - նշել է Ալթունյանը:
Հարցին, թե արդյոք տեսնում է իրեն Փաշինյանի կառավարության կազմում, Ալթունյանն ասել է, որ այդ հարցը պետք է տալ Նիկոլ Փաշինյանին: