ՌԴ մերձմոսկովյան Պուտիլկովո գյուղում նախկին հատուկջոկատային Նիկիտա Բելյանկինի սպանության գործով հայեր ենձերբակալվել: Նրանցից 3-ի անունը հայտնի է՝ ՀՀ քաղաքացի, 1992թ. ծնված, «Բիր Հաուսի» բարմեն Նարեկ Ստեփանյանը, 1978թ. ծնված տնտեսագետ Սուրեն Մարկոսյանը Մոսկվայից և 1977թ. ծնված գործազուրկ Սերգեյ Խոջաևը, գրում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը»:
Նրանց դեմ քրգործեր են հարուցված ՌԴ ՔՕ «Սպանություն» և «Առողջությանը ծանր վնաս հասցնելը» հոդվածներով: Ինչպես ասել են ՌԴ Քննչական կոմիտեում, քննիչները պարզել են, թե ով է մահացու հարվածը հասցրել Բելյանկինին, նա ձերբակալված է, գրում է Lenta.ru-ն:
Մահացու հարվածը հասցնողին սպանության մեղադրանք է ներկայացվել, դատարան միջնորդություն է ներկայացվել նրա կալանավորման մասին: ՔԿ-ում նշել են, որ ձերբակալվել է ծեծկռտուքի ևս մեկ մասնակից:
Ըստ ՔԿ պաշտոնական տվյալների, այժմ ընդհանուր առմամբ հատուկջոկատայինի սպանության գործով 4 մարդ է ձերբակալվել: Հունիսի 4-ին հայտնի էր 2 ձերբակալության մասին՝ 1977 և 1982թթ. ծնված տղամարդկանց: Ծեծկռտուքին առնչություն ունեցող 17 մարդ հետախուզվում է: