Հայաստանի գլխավոր տոնածառն ընդգրկվել է ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքների 2020-ի Ամանորի 3 ամենաբարձր տոնածառերի թվում: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ գործակալությունը:
Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղադրված գլխավոր տոնածառի բարձրությունը 37 մետր է (գագաթի հետ միասին): Դեկտեմբերի 21-ին վառվեցին տոնածառի լույսերը:
ԱՊՀ ամենաբարձր եղևնիների առաջին տասնյակում են ընդգրկվել նաև Աշխաբադի տոնածառը (40 մետր), Տաշքենդինը (36 մետր), Բաքվինը (34 մետր), Մինսկինը (30 մետր), Դուշանբեինը (29 մետր), Մոսկվայինը (27 մետր), Բիշքեկինը (27 մետր), Աստանայինը (25 մետր) և Քիշնևինը (20 մետր):
Հայաստանի մայրաքաղաքն ընդգրկվել է 2020-ի ամենապահանջված զբոսաշրջային ուղղությունների Suitcase հանդեսի կազմած ցուցակում