Հունվարի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարը մոտ 125 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմին և վստահորեն իրականացնում մարտական հերթապահություն, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
2019-ին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման ու արձակած կրակոցների թիվը, ըստ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ամենացածրն է եղել` 2010 թվականից ի վեր։