Օգոստոսի 3-ի-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 52 նոր դեպք է գրանցվել, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 39,102-ի, հայտնում է Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Կիրակի օրերն ախտորոշման լաբորատորիաների մեծ մասը չի աշխատում, ինչի պատճառով քիչ թեստավորում է անցկացվում։
Մահվան ևս 8 դեպք կա, բոլորը՝ կորոնավիրուսից: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 762 դեպք է գրանցվել, կորոնավիրուսով վարակված, սակայն այլ պատճառով մահացած պացիենտների թիվը 228 է։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնելեն, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 75 (կին), 72 (կին), 58 (կին), 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 90 (տղամարդ) և 57 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություններ։
Մեկ օրում վիրուսից բուժվել է ևս 111 պացիենտ, ընդհանուր առմամբ` 29,861, փաստացի բուժվում է 8251 պացիենտ։