Արցախում հայկական կողմն ունի մոտ 200 վիրավոր, կորուստների մասին լրացուցիչ տեղեկություններն անընդհատ ճշտվում են, հայտարարել է Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա նշել է, որ վիրավորների մի մասը Երևան է տեղափոխվել, նրանք գտնվում են բժշկական պատշաճ վերահսկողության ներքո՝ տարբեր զինհոսպիտալներում ու քաղաքացիական հիվանդանոցներում։
Հովհաննիսյանը հիշեցրել է, որ շփման գծի ամբողջ երկայնքով ու հատկապես հյուսիսային և հարավային ուղղությամբ սեպտեմբերի լույս 28-ի գիշերը մարտեր են ընթացել, հայկական կողմը դիրքեր է հետ բերել, ադրբեջանցիները հրատենային հարձակում են սկսել, մարտերն ընթանում են նաև այս պահին։
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտյան Արցախի ուղղությամբ սկսել է օդային և հրթիռային հարձակում՝ թիրախավորելով թե ռազմական օբյեկտներ, թե քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, այդ թվում՝ Ստեփանակերտում։ Արցախի զինված ուժերում 31 զոհ կա: Ճշտված տեղեկություններով՝ ադրբեջանական կողմն ունի մոտ 200 մարդկային կորուստ, կորցրել են նաև մոտ 30 զրահատեխնիկա և 20 ԱԹՍ։