Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հրահանգել է շարունակել հարձակումը ղարաբաղյան հակամարտության գոտու շփման գծի ամբողջ երկայնքով՝ «մինչև հակառակորդի ուժերի լիակատար ոչնչացում»։
Այդ մասին Հասանովն ասել է հոկտեմբերի 6-ին կայացած հատուկ ծառայողական խորհրդակցության ժամանակ։ Հրահանգ է տրվել «նպատակաուղղված և հետևողականորեն ոչնչացնել հակառակորդի ուժերը», գրում է Interfax.az-ը։
«Հասանովը հրամայել է ադրբեջանական բանակին պլանավորել հակառակորդի տարածքում գտնվող ռազմական և ռազմավարական ենթակառուցվածքներին հարված հասցնելու գործողությունները՝ ավերիչ մեծ հզորության սպառազինության կիրառմամբ»,- ասվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության մեջ։
Մինչդեռ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ Հայաստանը վերահաստատում է կրակի անհապաղ դադարեցման անհրաժեշտությունը, որի մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն արդեն իսկ հանդես է եկել հայտարարությամբ հոկտեմբերի 2-ին: