Facebook-ը հայտնել է ադրբեջանական էջերի մեծ ցանց փակելու մասին։ Մասնավորապես, փակվել է 589 ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ հաշիվ, 7906 էջ և Instagram-ի 447 օգտատերի հաշիվ։
Ցանցը հիմնականում մեկնաբանում էր տեղական ու տարածաշրջանային լուրեր և, բացի Ադրբեջանի ներքին զարգացումներից, աշխատել է Ղարաբաղում պատերազմի ընթացքում Հայաստանի գործողությունները մեկնաբանելու ուղղությամբ։ Ցանկը կապված էր Ադրբեջանի իշխող «Ենի Ադրբեջան» կուսակցության հետ։
Հոկտեմբերի 8-ին Armenian Social Media Army-ի թիմը գործընկերների աջակցությամբ ադրբեջանական 13 հեռուստաալիքով կարողացել էր հեռարձակել հայկական տեսանյութ, որտեղ ներկայացվում է առաջնագծում իրական իրավիճակը։