19 հոկտեմբերի 2020 - 10:22 AMT
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Նևադա նահանգի Քարսոն Սիթի քաղաքում հանրահավաքի ժամանակ խոսել է հայերի մասին՝ նշելով, որ նախանձում է հայերի ոգուն։
«Հայերը լավ մարդիկ են, նաև հիանալի գործարարներ: Նրանք սիրում են իրենց երկիրը։ Ճանապարհին բազմաթիվ հայերի տեսա՝ իրենց գեղեցիկ դրոշներով: Նախանձում եմ հայերի ոգուն, հայերը հզոր ոգի ունեն և շատ նվիրված են իրենց երկրին: Աշխատում ենք որոշ ուղղություններով»,- ասել է Թրամփը հայկական դրոշներ պարզած ամերիկահայերին:
Թրամփի երթևկության ճանապարհին հազարավոր ամերիկահայեր էին հավաքվել։ Նրանք հայկական դրոշներ էին պարզել և ԼՂ հակամարտությանն ուշադրություն դարձնելու կոչով պաստառներ։