21 հոկտեմբերի 2020 - 15:33 AMT
Մոսկվայում հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին տեղի են ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի առանձին հանդիպումներն ՀՀ ու Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարներ Զոհրաբ Մնացականյանի ու Ջեյհուն Բայրամովի հետ։ Այդ մասին տեղեկացնում է Ռւոսաստանի ԱԳՆ-ն։
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ Մնացականյան-Բայրամով հանդիպում Մոսկվայում այս պահին օրակարգում չկա։
Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են անհետաձգելի հարցեր՝ կապված ղարաբաղյան հակամարտության գոտում հրադադարի հաստատման վերաբերյալ ավելի վաղ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման և հակամարտության կայուն կարգավորման համար պայմաններ ստեղծելու հետ։