Արցախի Պաշտպանության բանակը հրապարակել է հայկական զորքերի համար Ադրբեջանի Գյանջա և Բարդա քաղաքներում տեղակայված լեգիտիմ ռազմական նշանակետերը։
Գյանջայում դրանք են․
· ՊՆ ՌՕՈւ ռազմաօդային բազա, ուղղաթիռային ավիաէսկադրիլիա,
· ԶՈւ գլխավոր շտաբի մոտոհրաձգային բրիգադի մշտական տեղակայման վայր,
· Ներքին զորքերի առանձնահատուկ նշանակության բրիգադ,
· ՊՆ մարտական կառավարման կենտրոն,
· ԶՈւ ԳՇ ռադիոտեխնիկական գումարտակ,
· ՊՆ կենտրոնական ենթակայության վառելիքաքսուկային նյութերի բազա,
· Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության մեքենաշինական գործարան, ավիացիոն վերանորոգման գործարան և հրետանու սպառազինության վերանորոգման գործարան:
Բարդայում այդ նշանակակետերն են․
· 1-ին բանակային կորպուսի շտաբ,
· Վերանորոգման գումարտակ,
· Կապի առանձին գումարտակ,
· Զենիթահրթիռային դիվիզիոն,
· Տանկային բրիգադ,
· Հակատանկային դիվիզիոն։
Ադրբեջանը շարունակ թիրախավորում է Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, մարդասիրական ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ հիվանդանոցները։ Հայկական կողմը զգուշացրել է, որ Պաշտպանության բանակը լռեցնելու է հայկական բնակավայրերին թիրախավորող կրակակետերը, այդ թվում՝ լեգիտիմ նշանակակետեր թիրախավորելով։
Ադրբեջանի ժողովրդին Արցախը խորհուրդ է տվել լքել իրենց բնակավայրերը, որոնց մոտակայքում ռազմական օբյեկտներ կան։ Բացի, այդ Ադրբեջանը սովորության համաձայն իր հրթիռահրետանային կայանները տեղակայում է քաղաքացիական ենթակառուցվածքների մոտ, գյուղերում, բնակավայրերի թիկունքներում և ապա մեղադրում հայկական կողմին՝ խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ կրակելու համար։