Եզդի համայնքի ևս մեկ ջոկատ ավարտում է մարտական պատրաստության վարժանքները։ Արցախը պաշտպանելու է մեկնում Ապրիլյան պատերազմի հերոս, ազգությամբ եզդի Քյարամ Սլոյանի անվան ջոկատը, տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը։
20-ամյա Քյարամ Սլոյանը զոհվել էր Թալիշում՝ 2016-ի ապրիլի սկզբին ծավալված քառօրյա պատերազմի ընթացքում, ադրբեջանական գրոհը կասեցնելիս: Նրա մարմինն անարգվել էր ադրբեջանցիների կողմից՝ ի թիվս այլ զինվորների: Սլոյանների ընտանիքը դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան՝ Ադրբեջանի դեմ հայցով:
Պաշտպանության բանակը տեսանյութ է հրապարակել ջոկատի մասին։
Ավելի վաղ եզդիների 2 ջոկատ է մեկնել առաջնագիծ։ Առաջին ջոկատում էր նաև Ապրիլյան պատերազմի հերոս Քյարամ Սլոյանի ավագ եղբայրը։