Դեկտեմբերի 7-ին ավելի քան 770 փախստական է վերադարձել Ստեփանակերտ ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ, հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Ընդհանուր առմամբ Արցախ է վերադարձել ավելի քան 34,500 փախստական։
«Ռուս խաղաղապահներն ուղեկցել են փախստականներին տեղափոխող ավտոբուսները, որոնք վերադառնում են Լեռնային Ղարաբաղ Հայաստանի տարածքից։ Մեկ օրում Ստեփանակերտ է ժամանել 778 մարդ։ Ավտոբուսների երթևեկն իրականացվել է ռուս խաղաղապահների և ռազմական ոստիկանության ուղեկցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ռուս խաղաղապահները շուրջօրյա մշտադիտարկում են իրականացնում, հումանիտար օգնություն և կրակի դադարեցման ռեժիմի պահպանում 23 դիտակետում։