12 դեկտեմբերի 2020 - 12:18 AMT
Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ, տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը։
Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորում է ստացել 3 պահեստազորային: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՊԲ հայտարարության մեջ ասվում է նաև, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում: