Նախնական տեղեկություններով՝ Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերվել է 9 հայ զինծառայողի մարմին, նրանց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են, փոխանցում են Արցախի պաշտպանության բանակից։
Զինծառայողների մարմինները հայկական կողմին են փոխանցվել դեկտեմբերի 16-ին ռուս խաղաղապահ զորախմբի կողմից։
«Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը սադրանքներ էր իրականացրել Հադրութի ու Շուշիի հարակից գյուղերում։ Գերված 73 զինծառայողի մասին տեղեկություն կա։