30 հուլիսի 2021 - 10:56 AMT
Հուլիսի 29-ին՝ ժամը 23։00-ից սկսած, հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում արձանագրված ԱԹՍ-ների՝ ՀՀ օդային տարածք մուտք գործելու փորձերի կասեցման արդյունքում, մասնավորապես, խոցվել է Ադրբեջանի ԶՈւ սպառազինության մեջ գտնվող Aerostar տիպի ԱԹՍ։
Խոցված ԱԹՍ-ի բեկորներն ընկել են Գեղարքունիքի մարզի Վանեվան գյուղից 3.5 կիլոմետր դեպի հյուսիս, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Հայաստանյան ԶԼՄ-ներին և սոցիալական ցանցերի օգտատերերին ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում չտարածել չճշտված, առավել ևս` ակնհայտ խեղաթյուրված և խուճապ առաջացնող տեղեկություններ և առաջնորդվել պաշտպանական գերատեսչության պաշտոնական հաղորդագրություններով»,-ասվում է ՊՆ հայտարարության մեջ: