26 փետրվարի 2022 - 14:31 AMT
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ եկել է ժամանակը Ուկրաինային ընդունել Եվրամիություն։ Այդ մասին նա գրել է Twitter-ի իր էջում։
«Եկել է վճռական պահը մեկընդմիշտ փակելու բազմամյա բանավեճն ու հավանություն տալու Ուկրաինայի անդամությանը Եվրամիությանը։ Եվրախորհրդի ղեկավարի հետ քննարկել եմ հետագա գործուն օգնությունն ու ուկրաինացիների հերոսական պայքարը հանուն իրենց ազատ ապագայի»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Զելենսկին տեսաուղերձով էր հանդես եկել Կիևում իր նստավայրի մոտից։ Նա հայտարարել էր, որ Ուկրաինան վայր չի դնում զենքը, շարունակում է պայքարել։ «Պաշտպանելու ենք մեր պետությունը, քանի որ մեր զենքը ճշմարտությունն է։ Սա մեր հողն է, մեր երկիրն է, մեր երեխաներն են։ Եվ մենք այս ամենը պաշտպանելու ենք»,-ասել էր նա։