ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումը հնարավոր կլինի այն ժամանակ, երբ Մոսկվայի և Կիևի պատվիրակությունների բանակցություններում արդյունք գրանցվի, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Երբ կարող է տեղի ունենալ ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահների գագաթնաժողովը՝ նախագահ Պուտինն այդ մասին մի քանի անգամ ասել է։ Հենց որ արդյունք լինի, այդ արդյունքի ամրագրման համար այդպիսի հանդիպում կարող է կայանալ»,-ասել է Լավրովը մամուլի ասուլիսում։
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով մարտի 29-ին ՌԴ և Ուկրաինայի միջև Ստամբուլում կայացած բանակցությունները, ասել է, որ լուրջ բեկում չի գրանցվել։