22 մայիսի 2023 - 16:29 AMT
Ապահովելով ֆլեշ պահեստավորման առավելությունները ավելի մեծ ծախսարդյունավետությամբ, ի տարբերություն սկավառակի վրա հիմնված համակարգերի, Pure Storage-ը իրականություն է դարձնում տվյալների մշակման կենտրոնը՝ հիմնված ֆլեշ-հիշողության վրա:
Pure Storage®-ը՝ (NYSE: PSTG), ՏՏ ոլորտի առաջատարը, տվյալների պահեստավորման ոլորտի առաջատար տեխնոլոգիաների և ծառայությունների մատակարարը հայտարարել է FlashBlade//E™-ի թողարկման մասին։ Այն մասշտաբային չկառուցված տվյալների պահպանման համակարգ է, որը ստեղծվել է տվյալների էքսպոնենտալ աճի աշխատանքի համար։ Ձեռքբերման արժեքի դեպքում, որ համեմատելի է սկավառակի համակարգերի հետ, միևնույն ժամանակ, զգալիորեն ցածր ֆունկցիոնալ ծախսերով, FlashBlade//E-ի ներդրումը նշանակում է, որ օգտվողներն այլևս ստիպված չեն լինի բավարարվել սկավառակներով։
• Տնտեսում՝ աճի դեպքում. FlashBlade//E-ն հասանելի է 0,20$-ից պակաս մեկ ԳԲ-ի համար՝ ներառյալ երեք տարվա սպասարկումը: Պլատֆորմը սկսվում է 4PB-ից և մեծանում է՝ ապահովելով հուսալի արտադրողականություն:
• Ոլորտի առաջատար էներգաարդյունավետություն. FlashBlade//E-ն սպառում է 5 անգամ ավելի քիչ էներգիա, քան սկավառակային համակարգերը: Որքան մեծ է համակարգը, այնքան ավելի մեծ է դրա արդյունավետությունը, ինչն օգնում է կազմակերպություններին հասնել կայուն զարգացման ոլորտի ավելի կարևոր նպատակների։
• Պարզություն, հուսալիություն և անխափան աշխատանք. FlashBlade//E-ն տալիս է ճկուն աճի հնարավորություն՝ առանց աշխատանքի ընդհատումների կամ հարթակի փոփոխության, ապահովելով 10-20 անգամ ավելի հուսալիություն, քան մագնիսական սկավառակի վրա հիմնված համակարգերը:
Սպասվում է, որ մինչև 2030 թվականը համաշխարհային խոշոր կազմակերպություններում չկառուցված տվյալների ծավալը կաճի 10 անգամ։ Մեծ հզորությամբ և գների նկատմամբ զգայուն աշխատանքային բեռները, որոնք աշխատում են սկավառակի պահպանման համակարգերում, չեն կարող համապատասխանել սպասվող աճին։
Սկավառակային համակարգերը իսկապես բեռ են ՏՏ-ընկերությունների և շատ ձեռնարկությունների բյուջեների համար, քանի որ դրանք դժվար են կառավարվում, պահանջում են հսկայական էներգիա, մեծ տեղ են զբաղեցնում, և դրանց բաղադրիչները շատ հաճախ փչանում են՝ առաջացնելով խափանումներ և վտանգի տակ դնելով արժեքավոր տվյալները: Ի վերջո, սա նվազեցնում է բիզնեսի համար արժեքավոր տվյալներ պահպանելու հնարավորությունը։ Թեև ֆայլերի և օբյեկտների պահպանման արդիական միջոցները ի վիճակի են լուծելու այս խնդիրներից շատերը, դրանք դեռևս կենսունակ տարբերակ չեն չկառուցված տվյալների պահեստների համար, որոնք զգայուն են գների նկատմամբ:
«FlashBlade//E-ի հետ մենք իրականացնում ենք ֆլեշ տվյալների մշակման կենտրոնի հիմնադրի տեսլականը: Աշխատանքային ծանրաբեռնվածության դեպքում, երբ ֆլեշ հիշողությունը նախկինում չափազանց թանկ էր, մենք ուրախ ենք Pure-ի հիմնական առավելությունները ներկայացնել հաճախորդներին ընդհանուր արժեքից ավելի ցածր գնով», - ասում է FlashBlade-ի փոխնախագահ և գլխավոր տնօրեն Էմի Ֆաուլերը, Pure Storage:
FlashBlade//E-ն այժմ հասանելի է պատվերների դեպքում։ Ի հավելումն գնումների, հաճախորդները հնարավորություն կունենան պատվիրել FlashBlade//E-ն ծառայության նոր Pure's Evergreen//One Storage as-a-Service (STAaS) բաժանորդագրման միջոցով, որը տրամադրում է ծախսարդյունավետ վճարման պայմաններ։
ASBIS ընկերությունը ՏՏ ապրանքների, լուծումների և ծառայությունների առաջատար նախագծերի մշակող և մատակարար է: Այն Pure Storage լուծումների բացառիկ մատակարարն է Հայաստանում։
Տեղեկությունների համար կարելի է զանգահարել +374 94 94 50 94 հեռախոսահամարով, օգտվել հետևյալ էլփոստից՝ Infosales_am@asbis.com կամ այցելել կայք։