Pure Storage ընկերությունը ներկայացրել է նոր սերնդի FlashArray//X և FlashArray//C R4 մոդելները, որոնք ապահովում են բարձրորակ աշխատանք, արդյունավետություն և անվտանգություն: Մոդելներն ընկերության պատմության ընթացքում լավագույնն են ճանաչվել:
Նոր մոդելները 40%-ով ավելի աշխատունակ են դարձել, 30%-ով սեղմվել է ներքին հիշողությունը՝ այն առավելագույնի հասցնելու համար, և շարունակական թարմացումների շնորհիվ բարելավվել է պաշտպանությունը վիրուսային ծրագրերից:
Pure Storage-ը միտում ունի բավարարելու աճող պահանջարկը կապված տվյալների աճի, հավելվածների փոփոխությունների և տեխնոլոգիական առաջընթացի հետ՝ նվազագույնի հասցնելով ծախսերը:
FlashArray//X և FlashArray//C R4 ինտեգրում են ապարատային ապահովում ՝ մեկ միասնական Purity օպերացիոն համակարգի հետ՝ դարձնելով դրանք առաջատար flash հարթակներում:
Մոդելները զգալի առաջընթաց են ապահովում աշխատունակության և ծավալների մեջ՝ թույլ տալով ձեռնարկություններին աշխատել մասշտաբային հավելվածների և հույժ կարևոր ինֆորմացիայի հետ՝ միաժամանակ նվազեցնելով կառավարման ծախսերը 74%-ով՝ համեմատած ավանդական հիշողության համակարգերի հետ:
Pure Storage Evergreen//Forever բաժանորդները կարող են օգտվել աշխատունակության և արդյունավետության առավելություններից՝ առանց որևէ լրացուցիչ ծախսերի կամ աշխատանքի ընդհատման:
FlashArray-ի վերջին մոդելների հիմնական առանձնահատկությունները ներառում են.
• Մինչև 40% աշխատունակության աճ․
R4 մոդելներն ապահովում են աշխատունակության զգալի աճ։ Հիշողության արագությունը աճել է ավելի քան 80%-ով, իսկ պահեստավորման հզորությունը մեծացնելու համար հոսքային սեղմումը բարելավվել է 30%-ով:
PCIe Gen4 տեխնոլոգիայի հիման վրա ստեղծված FlashArray//X և FlashArray///C R4 մոդելները, որոնք օգտագործում են Intel Xeon-ի վերջին չիպսեթը և DDR5 DRAM հիշողության համակարգը, օժտված են մեծ հզորությամբ, ինչն էլ ապահովում է աշխատանքային ծանրաբեռնվածություն՝ ընդհանուր սեփականության արժեքի (TCO) մինչև 74% խնայողությամբ:
• Ընդլայնված ընտրություն ծայրահեղ ծանրաբեռնված աշխատանքի համար
Pure Storage ընկերությունը ներկայացրել է FlashArray//C90 մոդելը՝ ընդլայնելով իր FlashArray//C շարքը, որն առաջարկում է ավելի մեծ հնարավորություններ ծանրաբեռնված աշխատանքի և տվյալների համար, որոնք չեն պահանջում մինչև 2ms հապաղում: Սա նրանց դարձնում է իդեալական հարթակ՝ առցանց տվյալների բազաների, աշխատանքային ծանրաբեռնվածության համախմբման, բիզնես-գործընթացների անխափան աշխատանքի, վթարների վերականգնման (BCDR) և ֆայլերի աշխատանքային ծանրաբեռնվածության համար, ներառյալ VMware, PAC-ներն ու ֆայլերի պահեստավորումը:
• Արդյունաբերության ամենամեծ ֆլեշ կրիչներ
FlashArray//C մոդելը կներառի թողարկման պատրաստվող ներկառուցված էներգախնայող 75TB օպերատիվ հիշողությամբ QLC DirectFlash մոդուլները (DFM), մինչդեռ FlashArray//X մոդելը կներառի 36TB հզորությամբ TLC DFM մոդուլներ: Այս DFM-ները ավելի խիտ են մեկ դարակի միավորի դեպքում և թույլ են տալիս ստանալ 1,5 PB յուրաքանչյուր 3RU-ի համար, ինչը 106%-ով ավելին է: DFM-ները նվազեցնում են դարակների տարածության պահանջները, մեծացնում են հզորությունը և NVRAM թողունակությունը: DirectFlash տեխնոլոգիան նաև հուսալի է և ապահովում է էներգիայի արդյունավետություն մրցակցող բոլոր ֆլեշ զանգվածների նկատմամբ:
• Շարունակական նորարարություն՝ առանց խափանումների
Pure Storage ընկերությունը երաշխավորում է, որ հաճախորդները կարող են անվճար օգտվել R4-ի արդիականացման առավելություններից՝ անխափան արդիականացման գործընթացի շնորհիվ, որն արվել է Evergreen ճարտարապետության միջոցով: Բացի այդ, Evergreen//Flex ֆունկցիան թույլ է տալիս վերաօգտագործել ապարատային բաղադրիչները և կարգավորիչները արտադրության մեջ: Pure Storage ընկերությունը հաջողությամբ թարմացրել է ավելի քան 30,000 ակտիվ պահեստավորման զանգվածներ՝ դառնալով ոլորտի առաջատարը:
• Տվյալների բարելավված պաշտպանություն
FlashArray Auto-on SafeMode ֆունկցիան ընդլայնվել է գոյություն ունեցող զանգվածների նոր ծավալներով՝ ապահովելով տվյալների բարելավված պաշտպանություն: Սա ներառում է արագ տեսանկարահանումների նոր ժամանակացույց և մինչև 30 օր պաշտպանություն՝ ապահովելով հաճախորդների տվյալների առավելագույն անվտանգությունն առանց լրացուցիչ ջանքերի: Անվտանգության անհատական պահանջների համար հասանելի են նաև կառավարման առանձին տարրեր:
Ընդհանուր առմամբ, Pure Storage ընկերության հաջորդ սերնդի FlashArray//X և FlashArray//C R4 մոդելներն ունեն կատարողականության, արդյունավետության և անվտանգության զգալի առաջընթաց, որոնք բավարարում են նաև համաշխարհային ձեռնարկությունների տվյալների պահպանման կարիքները: Այս մոդելները տրամադրում են ամբողջական լուծումներ կապված տվյալների աճի, հավելվածների փոփոխությունների և բյուջեի սահմանափակումների հետ՝ թույլ տալով խոշոր կազմակերպություններին անխափան և տնտեսապես արդյունավետ աշխատել:
ASBIS ընկերությունը հանդիսանում է նախագծերի առաջատար դիստրիբյուտորը, մշակողը և մատակարարը կապված ՏՏ և ինտերնետային ապրանքների, լուծումների և ծառայությունների հետ: Այն Pure Storage ընկերության լուծումների բացառիկ մատակարարն է:
Տեղեկությունների համար կարելի է զանգահարել +374 94 94 50 94 հեռախոսահամարով, օգտվել հետևյալ էլփոստից՝ Infosales_am@asbis.com կամ այցելել կայք։