Ամանորին ընդառաջ Ամերիաբանկը, գործընկերներին կրկին համախմբելով բարի գործ անելու գաղափարի շուրջ և շարունակելով Շիրակի մարզում հաստատված արցախցիների աջակցությանն ուղղված նախաձեռնությունը, իրականացրել է «Ամանորի հեքիաթ` արցախցի փոքրիկների համար» ծրագիրը:
Ծրագրի շրջանակում ավելի քան 550 արցախցի երեխա ստացել է խնամքով ու հոգատարությամբ հավաքված փաթեթներ, որոնք ներառում էին գրքեր, զարգացնող խաղեր, խաղալիքներ, տոնածառ և այլն:
«Դեռ ամիսներ առաջ մենք ասացինք «պեˊնդ կացիք, մունք ծըզնըհետնք», և այսպես սկիզբ առավ հոգատարության շղթան, որի շուրջ համախմբվեցին բազմաթիվ մարդիկ: Որպեսզի մեր աջակցությունը կրի համակարգված և հասցեական բնույթ, մենք այցելել ենք տուն առ տուն, գնահատել ենք նրանց առաջնային կարիքները, ցուցաբերել անհատական և հասցեական աջակցություն: Մենք հուզվել, ժպտացել, զրուցել, լսել, ջերմացել ենք նրանց հետ յուրաքանչյուր հանդիպումից և վստահեցնել, որ մենք նրանց կողքին ենք: Մենք հավատում ենք, որ հոգատարությունը ջերմացնում է, և Ամանորին շարունակեցինք հոգատարության շղթան Շիրակի մարզի արցախցի երեխաներին նվիրելով ժպիտներ ու ամանորյա հեքիաթային ակնթարթներ: Մենք շնորհակալ ենք Ամերիա թիմին ու մեր բոլոր գործընկերներին հոգատարության շղթան տարածելու, մեր գաղափարի շուրջ համախմբվելու և արցախցի մեր հայրենակիցների կողքին լինելու համար»,- նշել է Ամերիաբանկի Մարքեթինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Ռեբեկա Հակոբյանը:
Դեռևս հոկտեմբերին Ամերիաբանկը մեկնարկել էր «Աջակցություն Շիրակում ապաստանած արցախցի ընտանիքներին» ծրագիրը, որի շուրջ համախմբվել էին Ամերիա թիմն ու 10-ից ավելի գործընկերները: Ծրագրում ներառվել էր միակողմանի / երկկողմանի ծնողազուրկ երեխաներ ունեցող ու 3 և ավելի անչափահաս երեխաներ ունեցող ավելի քան 180 ընտանիք:
Նախագծի շրջանակում տրամադրված ավելի քան 100 մլն ՀՀ դրամի աջակցությունը ներառել է մոտ 150 տեսակի ապրանք` կենցաղային խոշոր և մանր տեխնիկա, կահույք, հագուստ ու կոշիկներ, սնունդ, տնտեսական իրեր, հիգիենայի պարագաներ, դասագրքեր, մանկական իրեր և այլն: