1 ապրիլի 2024 - 11:51 AMT
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը Զատկի ավանդական ուղերձում աջակցություն է հայտնել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններին և երկխոսության շարունակման հույս հայտնել։
«Սատարում եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցություններին միջազգային հանրության աջակցությամբ։ Հուսով եմ, որ նրանք կշարունակեն երկխոսությունը, օգնությունը տեղահանվածներին, կհարգեն և կպահպանեն տարբեր կրոնական դավանանքների պաշտամունքի վայրերը և կկարողանա հասնել վերջնական խաղաղության»,- ասել է նա, գրում է ՏԱՍՍ–ը։
Նա նաև կոչ է արել Ռուսաստանին և Ուկրաինային փոխանակել գերիներին «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով, իսկ իսրայելցիներին և պաղեստինցիներին հորդորել է հրադադար հաստատել: