14 նոյեմբերի 2024 - 10:31 AMT
Բնապահպանական ոլորտի ակտիվիստ Գրետա Թունբերգը նոյեմբերի 14–ին այցելել է Ջերմուկ։ Այդ մասին հայտնել է «Կանաչ Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ, բնապահպան ակտիվիստ Թեհմինե Ենոքյանը։
Թունբերգը Հայաստան է ժամանել Թբիլիսիից, որտեղ մասնակցել է ցույցերին, այդ թվում «Ալիևը բռնապետ է» կարգախոսով Ադրբեջանում ընթացող COP29-ի դեմ բողոքի ցույցին Ադրբեջանի դեսպանատան առջև։ Թունբերգը բոյկոտում է COP29-ը, քանի որ խորհրդաժողովն անցկացվում է Ադրբեջանում:
Թունբերգը ՀՀ–ում կմասնակցի Armenian Climate Justice Initative-ի միջոցառումներին, այդ թվում կոնֆերանսին, որը կանցնի նոյեմբերի 14–ին և բողոքի ցույցին Երևանում ՄԱԿ գրասենյակի մոտ՝ նոյեմբերի 15–ին։